Сонячні колектори

Перелік наших послуг

У сонячні системи, крім сонячних електростанцій, також входять і сонячні колектори.

Останні, є перспективною технологією для застосування в господарстві приватної власності, а також і в промислових організаціях для гарячого водопостачання та опалення. Колектори, або як їх ще називають геліосистеми, призначені для акумулювання сонячної енергії, яка у свою чергу застосовується для нагріву води.

Використання даної установки дає можливість додаткового опалення в весняний і літній періоди. Якщо сказати іншими словами, то власники сонячних колекторів отримують гарячу воду і тепло абсолютно безкоштовно.

 

Солнечные коллекторы

Сонячні колектори займають важливе місце в сонячних системах по обігріву води

Сонячні колектори — це особливий вид кліматичної техніки, геліосистема, що складається з металевих пластин чорного кольору, укладених в скляний або пластиковий корпус. Монтують їх зазвичай на даху будинку або іншому максимально сонячному місці. В роботі, сам сонячний колектор, являє собою мініатюрну теплицю, яка накопичує сонячну енергію, а ця енергія зігріває воду, яка циркулює по трубах, прихованим під пластиною.

Принцип в тому, що чим більше енергії передається теплоносію, тим вище його ефективність. Але, хоча принцип роботи для всіх колекторів один і той же, їх конструкція дещо різниться в залежності від типу колектора і сфери його застосування. Невикористана захолола вода з резервуару поступово опускається вниз, звільняючи місце нагрітій воді з колектора. Холодна вода потрапляє в теплообмінник, де нагрівається і знову надходить в резервуар. На практиці це означає, що вода в накопичувальній місткості завжди залишається гарячою — в ясні сонячні дні її температура може доходити до 70 ° С.

Солнечные коллекторы, структурная схема

Сонячні колектори — структурна схема

Колектор так само служить для передачі тепла теплоносію, теплота якого витрачається на потреби гарячого водопостачання, опалення або підігріву басейну.

Основним елементом сонячного колектора є абсорбер.

Абсорбер це поверхня колектора, яка внаслідок спеціально нанесеного селективного покриття забезпечує максимальне поглинання сонячної енергії.

Солнечные коллекторы для нагрева воды

Сонячні колектори для нагріву води

Існує два основних типи сонячних колекторів зі своїми конструктивними особливостями — плоскі високоселективні та вакуумні трубчасті, також до них відносяться повітряні колектори.

Плоский колектор — є одним з найбільш поширених з усіх типів. Його перевага полягає в невисокій ціні, але він втрачає більше тепла в порівнянні з іншими моделями. Плоскі сонячні колектори складаються з плоского поглинача, прозорого скляного покриття, теплоізоляції зі зворотного боку і рами, яка в основному робиться з алюмінію або сталі.

Плоский поглинач — це пофарбований в темній колір металевий лист, з'єднаний з теплопровідними трубами. Шар поглинача акумулює сонячні промені та трансформує сонячну енергію в теплову, яка потім передається рідини-теплоносія (суміші води та гліколю). Ця рідина "направляє" тепло в сонячний акумулятор. Скляне покриття колектора захищає поглинач від впливу навколишнього середовища і знижує втрати тепла, створюючи парниковий ефект. Цю ж функцію виконує і теплоізоляція з мінерального волокна.

Вакуумні трубчасті сонячні колектори складаються зі скляних трубок, усередині кожної з яких розташовується пристрій, що поглинає сонячне світло.

Вакуум — ідеальний утеплювач і тому теплові втрати таких колекторів значно менше.

Повітряні сонячні колектори використовуються для нагріву повітря. Це прості плоскі колектори, застосовні для опалення приміщень і сушки сільськогосподарської продукції. Повітря проходить через поглинач завдяки природній конвекції або під впливом вентилятора.

Солнечные коллекторы для нагрева воды

Сонячні колектори для нагріву води

Сонячні колектори це дуже практичні обігрівачі води, вони практично безкоштовно гріють воду і не вимагають особливого обслуговування.

Найчастіше принцип роботи геліосистеми полягає в використанні для своєї роботи звичайної води, а також із застосуванням антифризу.

Коли в порівнянні з колектором температура води в нижній його частині стає нижче / холодніше, включається обігрів, і вода переміщається по системі завдяки вбудованому насосу. А ось нагрів води в накопичувачі, відбувається через теплообмінник, зазвичай колектори нагріваються тільки до певної температури. При необхідності направлення води в системі змінюється завдяки змішувачеві. Таким чином, вистигла і тепла вода час від часу змінюють один одного. Шляхом розширення теплої води відбувається заміна рідини в системах з природною циркуляцією. При нагріванні тепла вода піднімається вгору, холодна виштовхується в нагрівальний бак. Обов'язково необхідна наявність теплоізоляційного шару завтовшки як мінімум 25-30 сантиметрів, інакше система не зможе стабільно працювати. Що стосується резервуару, то найкраще використовувати прямокутну форму. При дотриманні цієї умови вода буде рівномірно розподілятися по всіх наявних ділянках. Так що робота системи в цілому стане більш повноцінним.

Витрати на обігрів приватного будинку можуть знизитися до 50-90 відсотків, якщо правильно змонтувати сонячні колектори.

Весна-осінь — період, коли обігрів відбувається особливо активно, хоча в принципі система працює в будь-який час року. І перед тим як купити сонячні колектори, треба обов'язково врахувати головні параметри, які потрібно розраховувати при виборі колектора, це площа геліосистеми та кількість теплової енергії. Якщо система буде використовуватися в зимовий період, то і розрахунки проводяться відповідно. Адже в зимові морози потрібно набагато більше енергії та витрат для того, щоб приміщення було комфортним для проживання.

Компанія ТОВ «АГАТ ЕЛЕКТРО» пропонує високоякісне обладнання, яке дозволяє успішно вирішувати завдання, пов'язані з енергопостачанням в приватних будинках, котеджах, об'єктах будівництва і спорудах, а також в тих місцях, де відсутня можливість підключення до стандартної електричної мережі.

Персонал компанії — висококваліфіковані фахівці, які нададуть відповіді на будь-які питання, щодо вибору, придбання, обслуговування та встановлення сонячних колекторів у Кременчуці.

ТОВ «АГАТ ЕЛЕКТРО» працює офіційно і має ліцензію АЕ №525308.

Наші переваги: ​​багаторічний (понад 10 років) досвід, гарантована надійність, ефективність і простота в комплексних рішеннях.

Основну увагу наша компанія приділяє підбору обладнання, пропонуючи оптимальні рішення, кращі компоненти з урахуванням характеристик і можливістю їх подальшого розширення і модернізації.

Завжди застосовуємо комплексну послугу (під ключ) - "З рук в руки" в тому числі: оформлення всієї проєктної та дозвільної документації, а також, рішення інших нюансів з Обленерго по "Зеленому тарифу".

Наша фірма, акредитована в Укргазбанку і ви можете у нас купити сонячну електростанцію з установкою в кредит на 5 років, де за перші 2 роки буде нульова ставка. Є й інші цікаві варіанти кредитних ставок.

Проводимо повну комплектацію, монтаж, установку та обслуговування сонячних колекторів у Кременчуці та Україні в цілому.

agarelektro

ТОВ «АГАТ ЕЛЕКТРО» — ліцензія: АЕ №525308

Для будь-якої консультації або послуги звертайтеся в наш офіс:
проспект Свободи, 6а, м.Кременчук

тел.: (097) 262 63 07, (096) 818 81 05

Відвідайте наші магазини електрообладнання та електротехніки:

вул. Вадима Пугачова, 5, вул. В.Бойко, 14, м.Кременчук

тел.: (096) 818 86 04

Завжди раді допомогти!

Електромонтажні роботи довіряйте тільки професіоналам !!

У нас працюють фахівці високої кваліфікації, які виконають будь-який проєкт в області електромонтажу.

Ми працюємо 7 днів на тиждень, 365 днів на рік !! У нашій роботі тільки якісні проєкти і тільки задоволені клієнти.

Scroll to Top