Сонячні батареї

Перелік наших послуг

Всі сонячні системи складаються з сонячних батарей і додаткових комплектуючих.

Сонячні батареї це напівпровідникові пристрії, що передають / перетворюють енергію сонця в електрику. Складаються батареї з кремнієвих кристалів Р-типу, покритих кристалом П-типу. Ефект світлового випромінювання викликає вивільнення електронів і створюється різниця потенціалів, так що струм може протікати між електродами, приєднаними до цих двох кристалів. Всі хвилі, довжиною коротше одного мікрометра, можуть виробляти електричну енергію.

 

Солнечная батарея

Схема збірки сонячної батареї

Сонячні батареї перетворять близько 10% сонячного світла в корисну енергію. Вони часто використовуються в якості додаткового або основного джерела живлення як в невеликих електронних пристроях, таких, як настільний або кишеньковий калькулятор, мобільний гаджет, так і в електромобілях, літаках, житлових будинках, підприємствах і т.п.

 

Наручные часы с солнечной батареей

Наручний годинник з сонячною батареєю

Переносная солнечная батарея, вмонтированная на рюкзак

Переносна сонячна батарея, вмонтована в рюкзак

Мобильный телефон оснащен солнечной батареей

Мобільний телефон оснащений сонячною батареєю

Беспилотный самолет на солнечных батареях

Безпілотний літак на сонячних батареях

Дерево на солнечных батареях

Дерево на сонячних батареях і трекерної програмою, яка повертає батарею за сонцем

Гольфкар работающий на солнечных батареях

Гольфкар, який працює на сонячних батареях

Гоночный электромобиль на солнечных батареях

Перегоновий електромобіль на сонячних батареях був створений в 1996 р.

Яка історія створення?

Людство прийшло до успішного створення сонячних батарей і сонячних систем в цілому вже після другої спроби. Спочатку створили сонячні колектори (сонячні термальні електростанції) в яких під сконцентрованими сонячними променями нагріта до температури кипіння вода, виробляє електрику.

Солнечная термальная электростанция

Сонячна термальна електростанція в Іспанії м. Севілья

На відміну від сонячних колекторів, сонячні батареї виробляють безпосередньо саме електрику (електричну енергію), що набагато корисніше й ефективніше. Коли відбувається пряма трансформація, то втрачається значно менше енергії, ніж при багатоступеневої трансформації, як у колекторів — збір / концентрація сонячних променів, нагрівання води до кипіння і виділення пара, обертання парової турбіни та тільки після цього за допомогою генератора виробляється електрика.

Сучасні сонячні батареї складаються з ряду цілісно запаяних ланцюгів / доріжок фотоелементів — напівпровідникових пристроїв, які безпосередньо перетворюють сонячну енергію в постійний електричний струм. Цей процес, перетворення сонячної енергії в електричний струм, називається, фотоелектричним ефектом.

І це явище ще в середині XIX століття відкрив французький фізик Олександр Едмон Беккерель. Через півстоліття, російський вчений Олександр Столетов, створив перший фотоелемент, що діє. І вже у двадцятому столітті фотоелектричний ефект кількісно описав Альберт Ейнштейн.

Принцип роботи

Принцип заснований на роботі напівпровідника, де напівпровідник — це такий матеріал, в атомах якого або є зайві електрони (n-типу), або навпаки, їх не вистачає (p-типу). Відповідно, напівпровідниковий фотоелемент складається з двох шарів з різною провідністю. У якості катода використовується n-шар, а у якості анода використовується p-шар.

Зайві електрони з n-шару можуть залишати свої атоми, тоді як p-шар ці електрони захоплює. І саме сонячні промені світла "вибивають" електрони з атомів n-шару, після чого вони летять в p-шар займати порожні місця. Таким способом електрони біжать по колу, виходячи з p-шару, проходячи через навантаження і повертаючись в n-шар.

 

Схема принципа работы фотоэлемента

Схема принципу роботи фотоелемента

Селен, був першим в історії фотоелектричним матеріалом і саме з його допомогою виробляли фотоелементи в кінці XIX і початку XX століть. Але у селену був дуже малий ККД (менше ніж 1%), тому йому відразу ж почали шукати заміну.

Виробництво сонячних батарей стало можливим масово, тільки після того, як телекомунікаційна компанія Bell Telephone розробила фотоелемент на основі кремнію, який і до цього часу залишається найпоширенішим матеріалом у виробництві сонячних батарей. З огляду на те, що очищення кремнію вкрай витратний процес, кремнію постійно підшукують альтернативні, менш затратні композиції з міді, індію, галію і кадмію.

Для живлення потужних електроприладів, потужності окремих фотоелементів недостатньо, тому їх об'єднують в електричний ланцюг, тим самим формуючи сонячну батарею (також її називають — сонячна панель).

Сонячні батареї формують / збирають таким чином, щоб окремі фотоелементи у разі їх виходу з ладу можна було зручно змінювати. Вся їх конструкція покривається міцним пластиком або загартованим склом, щоб захистити від впливу зовнішніх погодних та інших факторів.

 

Структура принципа работы фотоэлемента

Структура принципу роботи фотоелемента

Різновиди та відмінності

Сонячні батареї класифікуються за потужністю електрики, що виробляється (у ватах), яка залежить від площі панелі та її конструкції.

Якщо ж говорити про площу, яку займають сонячні батареї, то існують як мініатюрні "пластинки" потужністю до 10 Вт, так і панелі на 200Вт і більше. Зараз під "Зелений тариф" встановлюють сонячні панелі потужністю від 250Вт і розмірами не більше 1х1,7м, а більш модернізовані панелі від 300Вт і вище розмірами не більше 1х2м. Для ще більшої потужності панелей, вже виробляють двосторонні сонячні батареї, де фотоелементи розташовані як з лицьового, так і зі зворотного боку.

Виды и разновидности современных солнечных батарей

Види та різновиди сучасних сонячних батарей

На сьогодні існують кілька основних типів батарей з різною структурою фотоелементів — монокристалічні та полікристалічні.

Монокристалічні батареї виготовляються з кремнієвих цільних кристалів, від полікристалічних вони відрізняються:

  • ефективністю, у них відносно високий ККД (до 20%) отримання електроенергії з енергії світла;
  • однорідністю структури монокристала, що виключає появу дефектів;
  • приблизно через 25 років ефективність батареї знизиться всього до 20%;
  • при мінусових температурах, ефективність роботи батареї не падає;
  • значною вартістю батареї через складність технологічного процесу.

Полікристалічні батареї виготовляються зі спресованих кристалів різних фракцій і форм:

  • батареї з полікристалів мають меншу ефективність, і їх коефіцієнт перетворення енергії світла становить до 0,16%;
  • змішана структура полікристалів, через використання великої кількості кристалів неоднорідної структури й сумішей на основі кремнію можуть викликати різні дефекти в конструкції фотоелемента;
  • ефективна робота в хмарну погоду;
  • приблизно через 25 років ефективність батареї знизиться до 30%;
  • вартість полікристалічних батарей набагато нижче, ніж у монокристалічних через невисоку собівартість матеріалу, що використовується у виробництві.
Различия между монокристаллическими и поликристаллическими солнечными батареями

Відмінності між монокристалічними та полікристалічними сонячними батареями

Структура монокристалів і полікристалів розрізняються щільністю заповнення, при цьому полікристал охоплює всю площу батареї, а монокристал залишає незаповнені ділянки.

клик для увеличения

Структура монокристалів і полікристалів сонячної батареї

Проаналізувавши ринок даної категорії товарів і беручи до уваги властивості сонячних батарей, визначаємо, що монокристали якісніше і надійніше в експлуатації, а перевага полікристалів їх вартість, яка на 10-15% менше.

У технічних характеристиках сонячних панелей, часто зустрічається скорочення 3ВВ, 4BB, 5ВВ, що це означає?

3BB, 4BB, 5BB - це скорочення, які мають походження від англійських слів Bus bar, дослівний переклад означає "автобусна шина". У сонячній батареї, "Bus bar" означає сполучну шину (провідник) між осередками, за якими відбувається перетікання струму, чим більше шин на осередки, тим коротше шлях у електронів струму, а це значить, що зростає ефективність сонячної панелі й зменшується коефіцієнт деградації модуля з плином часу. Також, це електричний провідник, що підтримує певну напругу і здатний витримувати великий струм, і як правило, використовується для створення загального послідовного з'єднання між декількома ланцюгами в системі.

клик для увеличения

Яка краще сонячна батарея, 4ВВ або 5ВВ

Більша кількість провідних доріжок покращують ефективність на одній і тій же площі поверхні. Провідники виготовляються зі срібної пасти, які наносяться на кремнієві пластини шляхом пайки.

З вибором напруги все просто — краще вибирати 24-вольтні панелі, оскільки робочі струми у них вдвічі менше, ніж у 12-вольтових тієї ж потужності. Сонячні панелі однакової потужності одного і того ж виробника, розраховані на різну напругу, зазвичай розрізняються лише внутрішньою комутацією фотоелементів.

Виробники сонячних батарей

Найбільшими лідерами глобального виробництва сонячних батарей є компанії: Suntech (Китай), Yingli (Китай), Trina Solar (Китай), First Solar (США) і Sharp Solar (Японія).

Ринок альтернативних джерел енергії характеризується високою насиченістю. Виробники з усього світу пропонують споживачам свої вироби. Перед Вами кращі виробники сонячних батарей.

Motech. Один з лідерів ринку в Тайвані. Займається виробництвом осередків для сонячних батарей, полікристалічного кремнію, а також моделей і пластин. У його розпорядженні є виробничі потужності, розміщені в США.

Suntech. Підприємство є одним з першопрохідців на ринку Китаю. У 2010 році отримало звання найбільшого виробника сонячних батарей. Вироби цього бренду вважаються одними з кращих.

Trina Solar. Бренд має пристойну частку ринку, завдяки низькій ціні і високій якості. Такі показники були досягнуті буквально за кілька років.

Hanwha Solar One. Компанія після поглинання є власністю концерну Hanwha. Завдяки налагодженим вигідним постачанням сировини бренд володіє високою конкурентоспроможністю. Якість продукції на гідному рівні.

Yingli Green Energy. Компанія, заснована в Китаї, виробництво якої володіє одним з найнижчих показників собівартості на ринку. Займає 2-е місце за величиною виробництва на китайському ринку.

Canadian Solar. Є п'ятим за величиною виробником в Китаї. Штаб-квартира знаходиться в Канаді, а виробництво в Онтаріо (Китай). У компанії широкий асортимент і високу якість товарів.

Solarworld. Виробник з Німеччини, займає на національному ринку передові позиції. Одна з небагатьох компаній, орієнтованих на Європу і США. На відміну від більшості конкурентів не має великих виробничих потужностей в Китаї.

First Solar. Лідер ринку з виробництва тонкоплівкових сонячних панелей. Вартість виробів найнижча в сегменті, причому компанія планує робити все можливе для подальшого зниження собівартості.

Sunpower. Американський бренд, який займається виготовленням найефективніших сонячних батарей в усьому світі.

Renewable Energy Corporation. Компанія родом з Норвегії. В основу її асортименту входять полікристалічний кремній і пластини.

Sanyo. Компанія, яка є частиною Panasonic. Веде свою діяльність в США і Японії. Займається виробництвом сонячних панелей, які мають високу ефективність.

Аналіз і висновки

Ще два десятиліття тому дивиною здавалися мікрокалькулятори з фотоелементами, що дозволяло не міняти в них "батарейку-таблетку" роками. Зараз же мобільні телефони з вбудованою в задню кришку сонячною панеллю нікого не дивують. Адже це всього дрібниця в порівнянні з автомобілями й літаками (нехай і безпілотними), які навчилися пересуватися за допомогою однієї лише сонячної енергії.

Майбутнє сонячних батарей виглядає точно таким же світлим, як саме сонце. Хочеться вірити, що саме сонячні батареї дозволять нарешті вилікувати смартфони та планшети від "розеткозалежності"

Компанія «АГАТ ЕЛЕКТРО» реалізує високоякісне обладнання, яке дозволяє успішно вирішувати завдання, пов'язані з енергопостачанням в приватних будинках, котеджах, об'єктах будівництва і спорудах, а також у тих місцях, де відсутня можливість підключення до стандартної електричної мережі.

Персонал компанії — висококваліфіковані фахівці, які нададуть відповідь на будь-які питання, щодо вибору, придбання, обслуговування та встановлення сонячних батарей.

ТОВ «АГАТ ЕЛЕКТРО» працює офіційно і має ліцензію АЕ №525308.

Наші переваги: ​​багаторічний (понад 10 років) досвід, гарантована надійність, ефективність і простота в комплексних рішеннях.

Основну увагу наша компанія приділяє підбору обладнання, пропонуючи оптимальні рішення, кращі компоненти з урахуванням характеристик і можливістю їх подальшого розширення і модернізації.

Завжди застосовуємо комплексну послугу (під ключ) - "З рук в руки" в тому числі: оформлення всієї проєктної та дозвільної документації, а також, рішення інших нюансів з Обленерго по "Зеленому тарифу".

Наша фірма, акредитована в Укргазбанку і ви можете у нас купити сонячну електростанцію з установкою в кредит на 5 років, де за перші 2 роки буде нульова ставка. Є й інші цікаві варіанти кредитних ставок.

Проводимо повну комплектацію, монтаж, установку та обслуговування сонячних електростанцій в Кременчуці та Україні в цілому.

agarelektro

ТОВ «АГАТ ЕЛЕКТРО» — ліцензія: АЕ №525308

Для будь-якої консультації або послуги звертайтеся в наш офіс:
проспект Свободи, 6а, м.Кременчук

тел.: (097) 262 63 07, (096) 818 81 05

Відвідайте наші магазини електрообладнання та електротехніки:
вул. Вадима Пугачова, 5, вул. В.Бойко, 14, м.Кременчук

тел.: (096) 818 86 04

Завжди раді допомогти!

Електромонтажні роботи довіряйте тільки професіоналам !!

У нас працюють фахівці високої кваліфікації, які виконають будь-який проєкт в області електромонтажу.

Ми працюємо 7 днів на тиждень, 365 днів на рік !! У нашій роботі тільки якісні проєкти і тільки задоволені клієнти.

Scroll to Top