Сонячні батареї своїми руками

Перелік наших послуг

Реалії такі, що сонячні системи й сучасні альтернативні джерела енергії є задоволенням аж ніяк не з дешевих, і далеко не кожен може дозволити собі замовити комплексну установку сонячних батарей у постачальника. Тому все більш популярною стає тема про те, як зробити сонячні батареї своїми руками. А якщо конкретніше, то ми поговоримо саме про те, як зробити сонячні панелі в домашніх умовах.

Схема сборки солнечной батареи своим руками

Схема збірки сонячної батареї своїм руками

Вибір типів фотоелементів

Основні фотоелектричні перетворювачі, як правило, двох типів — вони мають монокристалічні або полікристалічні осередки. Монокристалічні осередки мають більш тривалий термін експлуатації (до 30 років), однак при зміні прямого попадання сонячних променів або хмарності, їх потужність значно зменшується. В цьому плані полікристалічні елементи більш стійкі до змін погодних умов, в тому числі й затемнень. Але у них менший термін експлуатації (до 20-22 років) та нижчий ККД.

Выбор типа фотоэлементов при сборке

Вибір типу фотоелементів при складанні сонячної батареї своїм руками

Підбір необхідної потужності сонячної батареї

При виборі потужності панелі в першу чергу необхідно визначитися з встановленою потужністю всієї системи. Підрахувати все свою навантаження (побутові та ін. прилади), яке буде живитися від сонячних батарей. Звідси нам стане відомо, скільки фотоелементів (осередків) необхідно купити і яка площа знадобитися для установки зібраних своїми руками сонячних батарей. Треба пам'ятати, що надалі їх можна нарощувати, що не скажеш за інвертор. Важливою складовою є і кут нахилу панелей, взимку він більш вертикальний, а влітку горизонтальний, або вибирають середній кут, якщо конструкція не регульована. Для максимальної віддачі електроенергії сонячні панелі повинні знаходитися на сонячній стороні будинку.

Подбор необходимой мощности

Підбір необхідної потужності сонячної батареї

Виготовлення каркаса сонячних батарей

У заводських панелях фотоелектричні перетворювачі покриваються міцним, протиударним склом і в окремих випадках додатковою плівкою. При складанні каркаса для сонячних батарей в домашніх умовах, ви можете застосувати у якості прозорої поверхні — оргскло або якісне звичайне скло. При виготовленні корпусу найчастіше використовують алюмінієві або дюралеві куточки, але можна застосовувати й інші матеріали. Для монтажу самих сонячних елементів всередину каркаса, зазвичай застосовують діелектрик — пластмасу, фанеру, ДСП і т.п.

Изготовление каркаса солнечной

Виготовлення каркасу сонячної батареї

Пайка фотоелементів

Зараз часто зустрічаються в продажу фотоелектричні перетворювачі з уже припаяними провідниками, але можуть бути й без них. Тут паяти доведеться в будь-якому випадку, але в першому варіанті завдання значно спрощується. Треба враховувати, що фотоелементи тендітні, і діяти потрібно акуратно. Сонячні елементи можуть лопатися, тому не варто їх складати один на одного, щоб уникнути тріщин нижніх елементів.

Пайка элементов солнечной батареи своими руками

Пайка елементів сонячної батареї

Схема пайки элементов

Схема пайки елементів сонячної батареї

Збірка сонячних панелей

Після приготування каркасу та елементів для пайки, приступають до складання самої панелі. Фотоелементи акуратно розкладають на лицьовій поверхні панелі на відстані, приблизно, 5 мм один від одного і приступають до пайки. Крайні ж елементи припаюють до шин. При купівлі набору, вони виділяються, у них ширші провідники. Виводиться "плюс" і "мінус".

Домашні умільці також враховують вивід і розміщення "середньої точки", яка дозволить встановити шунтуючі діоди на кожну половину панелі. Ця модернізація не дасть батареї розряджатися в темний час доби або в похмуру погоду, а у якості діодів використовують діоди Шотке.

Сборка элементов солнечной батареи

Збірка елементів сонячної батареї

Герметизація сонячної панелі

Найважливіше, це перед герметизацією протестувати панель, щоб перевірити якість пайки та потужність, яку видає панель. У закордонній технології для герметизації використовуються компаунди, які застосовуються й у нас. Але ми цілком можемо обійтися і силіконовим герметиком. Спочатку потрібно зафіксувати всю систему по краях і в середині, а потім залити герметиком вільну відстань між елементами.

Герметизация солнечной батареи

Герметизація сонячної батареї зібраної

Тильну сторону сонячної панелі зібраної своїми руками, також потрібно покрити герметиком, але бажано змішаним з акриловим лаком.

Компанія «АГАТ ЕЛЕКТРО» пропонує високоякісне обладнання, яке дозволяє успішно вирішувати завдання, пов'язані з енергопостачанням в приватних будинках, котеджах, об'єктах будівництва і спорудах, а також в тих місцях, де відсутня можливість підключення до стандартної електричної мережі.

Персонал компанії — висококваліфіковані фахівці, які нададуть відповідь на будь-які питання, щодо вибору, придбання, обслуговування та встановлення сонячних батарей

 

ТОВ «АГАТ ЕЛЕКТРО» працює офіційно і має ліцензію АЕ №525308.

Наші переваги: ​​багаторічний (понад 10 років) досвід, гарантована надійність, ефективність і простота в комплексних рішеннях.

Основну увагу наша компанія приділяє підбору обладнання, пропонуючи оптимальні рішення, кращі компоненти з урахуванням характеристик і можливістю їх подальшого розширення і модернізації.

Завжди застосовуємо комплексну послугу (під ключ) - "З рук в руки" в тому числі: оформлення всієї проєктної та дозвільної документації, а також, рішення інших нюансів з Обленерго по "Зеленому тарифу".

Наша фірма, акредитована в Укргазбанку і ви можете у нас купити сонячну електростанцію з установкою в кредит на 5 років, де за перші 2 роки буде нульова ставка. Є й інші цікаві варіанти кредитних ставок.

Проводимо повну комплектацію, монтаж, установку та обслуговування сонячних електростанцій в Кременчуці та Україні в цілому.

agarelektro

ТОВ «АГАТ ЕЛЕКТРО» — ліцензія: АЕ №525308

Для будь-якої консультації або послуги звертайтеся в наш офіс:

проспект Свободи, 6а, м.Кременчук

тел.: (097) 262 63 07, (096) 818 81 05

Відвідайте наші магазини електрообладнання та електротехніки:

вул. Вадима Пугачова, 5, вул. В.Бойко, 14, м.Кременчук

тел.: (096) 818 86 04

Завжди раді допомогти!

Електромонтажні роботи довіряйте тільки професіоналам !!

У нас працюють фахівці високої кваліфікації, які виконають будь-який проєкт в області електромонтажу.

Ми працюємо 7 днів на тиждень, 365 днів на рік !! У нашій роботі тільки якісні проєкти і тільки задоволені клієнти.

Scroll to Top